Szkolenia Okresowe

Kierowcy podlegający szkoleniu okresowemu zobowiązani są wykonać badania lekarskie i psychologiczne po ukończeniu pierwszego szkolenia okresowego przed dniem uzyskania wpisu do prawa jazdy. Następne badania należy wykonać w terminie właściwym do ukończenia szkolenia okresowego, ale nie później niż do dnia wydania świadectwa kwalifikacji zawodowej potwierdzającego ukończenie szkolenia.

Należy ukończyć jeśli:

Szkolenie okresowe to aktualna nazwa przeprowadzanych jeszcze kilka lat temu tzw. kursów dokształcających na przewóz rzeczy/osób. Szkolenia okresowe trwają 35 godzin zajęć teoretycznych i są prowadzone dla grup kategorii C, C1, C+E, C1+E i D, D1, D+E, D1+E. Po otrzymaniu Świadectwa Kwalifikacji Zawodowej należy udać się do swojego wydziału komunikacji wraz z trzema dokumentami (Świadectwo Kwalifikacji Zawodowej, orzeczenie lekarskie, orzeczenie psychologiczne) i zdjęciem aby dokonać wymiany prawa jazdy i uzyskać w nim wpis posiadanych uprawnień.